בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה בה ישראלים רבים מחפשים דרכים להוציא אזרחות ודרכון זר, בעיקר כזה אירופאי - חלקם עושים את זה על מנת שיוכלו להתגורר במדינות אירופה בקלות, אחרים עושים את זה בשביל למצוא עבודה ביבשת בלי להיחשב לעובדים זרים. ויש מי שמעוניין להוציא דרכון זר בשביל שיוכל להגיע אל ארצות שישראלים לא יכולים לבקר בהם עם דרכון ישראלי.

הנטייה של ישראלים רבים ללכת על אזרחות ודרכון אירופאים נובעת מהעובדה שבגלל האיחוד האירופי דרכון או אזרחות של מדינה מסוימת, מעניקים אפשרות לעבוד בכל רחבי אירופה ולהתגורר במדינות שונות ביבשת. זו גם הסיבה שישראלים רבים שיש ברשותם האפשרות לפנות בניסיון להוציא אזרחות ודרכון רומניים עושים זאת מול הגורמים הרלוונטיים.

כיצד מוציאים אזרחות רומנית?

בשביל לקבל אזרחות רומנית יש ראשית לעמוד בתנאי החוק הרומני של זכאות לאזרחות:

1.לידה: כל אדם שנולד ברומניה או נולד לאזרח רומני, זכאי לקבל אזרחות.
2.אימוץ: כל אדם שאומץ על ידי אזרח רומני זכאי לאזרחות.
3. בקשה: ניתן פשוט להגיש בקשה למדינת רומניה ולבקש אזרחות. בין היתר הבקשה יכולה להתבסס על בסיס היותנו צאצאים של אזרחים אשר אזרחותם נשללה.

לשם קבלת האזרחות על פי הנקודות הנ"ל, יש כמובן לאתר מסמכים שמוכיחים את אחד מהסעיפים שציינו. למשל תעודת לידה, תעודת אימוץ בנוסף למסמכים אלו נצטרך גם להגיש טפסי בקשה לאזרחות וכן תעודת יושר מהמשטרה.

בהמשך נצטרך להציג דרכון, תעודת נישואין (במידה ויש) ומסמכים אחרים שמוכיחים מי אנחנו ומה מצבנו הפרוצדוראלי כולל טופס מובנה אודות כוונתם להעתיק את מקום מגוריכם לרומניה. את כל הטפסים יש לאמת על ידי נוטריון וכן לתרגם.

כיצד מקבלים דרכון רומני?

בשביל לקבל דרכון רומני יש להיות ראשית בעל אזרחות רומנית. לא ניתן להגיש בקשה להוצאת דרכון בלי להיות בעל אזרחות רומנית.
בשביל לקבל דרכון רומני יש להציג תעודת אזרחות, תעודת לידה עם מספר זהות רומני, תעודת נישואין עם מספר זהות רומני וטופסי בקשה אותם ניתן לקבל בשגרירות הרומנית.

כל המסמכים צריכים להיות מתורגמים ומאומתים על ידי נוטריון. את כל המסמכים יש להגיש בשגרירות הרומנית ביחד עם תשלום אגרה ולאחר מכן יש לחכות כ-4 שבועות עד אשר תקבלו תשובה סופית בעניין.

אזרחות ודרכון רומני הם, ללא ספק, דרך טובה מאוד להיות מסוגלים לעבור לגור ברומניה באופן חופשי או בכל האיחוד האירופי . כמו כן האזרחות והדרכון יאפשרו לכם למצוא עבודה בכל אחת ממדינות אירופה המשתייכות לאיחוד.

בשביל להקל על עצמכם את הפרוצדורות, רצוי מאוד לבצע את ההליך עם עורך דין צמוד שמתמחה בנושא, הוא ידע גם לעזור לכם באיתור החומר, לאמת אותו, וידע גם לעבוד מול אנשי השגרירות. ככל שתזרזו את התהליך ותבצעו אותו מהר ובאופן יסודי כך תיהנו יותר מהר מהאזרחות ומהדרכון.


צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244