כל מדינה מתוקנת שמה לה לדגש לפעול לפי חוקים מרכזיים, שמטרתם לסייע לרווחת הפרט והכלל. דיני העבודה נחקקו על מנת לסייע לרווחתם של עובדים ומעסיקים, שלא פעם נתקלים בסכסוכים שונים בשוק העבודה. לא תמיד העובד מודע לזכויותיו, ויש מעסיקים שמשתמשים באי הידיעה ומפלים את העובד לרעה. ניתן לבחור בפיטורין ממקום העבודה ולצאת מהמקום בהרגשה חמוצה למדי, אך רצוי לערב עורך דין דיני עבודה בצפון ולקבל את המגיע לכם.
במידה ואתה מתגורר בצפון, והנך זקוק לסיוע בתביעות או בסכסוכים שונים במסגרת העבודה, עורך דין דיני עבודה בצפון יוכל לסייע לך להבין את מצבך המשפטי, והזכויות/החובות הנגזרות ממנו.


עורך דין לדיני עבודה בצפון- תחומי אחריות

עורך דין לדיני עבודה בצפון מטפל בכל הסוגיות הכלולות במסגרת יחסי עובד-מעביד. בין היתר:
·         זכויות העובד בתחום השכר- הלנת שכר, שעות נוספות לעובד וכיו"ב
·         הסכמים וחוזי עבודה
·         נושא הפיטורין, הכולל גם פיצויי פיטורין
·         פגיעה בקרנות פנסיה, השתלמות או קופות גמל
·         פגיעה במעמדו של עובד מכל סיבה שהיא
·         נשים- חזרה לעבודה לאחר לידה, פיטורין
·         אפליה עקב סיבות שונות
פעמים רבות העובדים כלל לא מודעים לעובדה שמגיע להם משהו. ייתכן והם מקבלים את המציאות כפי שהיא, דבר שעלול לפגוע בהם במוקדם או במאוחר. ייעוץ מקצועי אצל עורך דין דיני עבודה בצפון יוכל לסייע לכם לראות את התמונה בשלמות.
 

כשיש חוסר בהירות- פנו לעו"ד מקצועי


לעיתים קרובות, נזקקים לשירותיו של עו"ד לדיני עבודה, כאשר יש חוסר בהירות בנוגע להוראת החוק. במקרים בהם מתגלה פרצה בחוק העבודה, וגם העובד וגם המעסיק מוצאים את עצמם בדילמה - כיצד ליישר את ההדורים? כיצד לפסוק?

להלן כמה דוגמאות למקרים של חוסר בהירות, שעלולים להביא לידי פרצה בחוק:


  • עובד המבצע עבודה מביתו- בעבר, עובד שהה בשעות העבודה במשרד או במפעל והחוק חייב את המעסיק לספק את זכויותיו במקום העבודה. כיום, עובדים רבים עובדים מביתם, עובדה שעלולה ליצור חוסר בהירות באשר לזכויותיהם.
  • הפרשות המעסיק לקרנות שונות- ההפרשה לפנסיה ולקרנות השונות הייתה מאז ומתמיד חובת המעסיק כלפי העובד. כיום, מעסיקים מנסים להפחית את ההוצאות הללו בדרכים שונות והעובדים דורשים את שלהם (ובצדק).

במקרים מעין אלו, עורך דין לדיני עבודה בצפון יוכל לדרוש הסכם המקובל על כל הצדדים, זאת מבלי להגיע כלל לבית המשפט. סיוע מעו"ד מקצועי יוכל להביא לפתרון הראוי וליישוב המחלוקות בין הצדדים.

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244