חברה בע"מ הינה ישות משפטית בפני עצמה, ולכן בעלי חברות הרשומות כחברות בע"מ, אשר נקלעו לחובות כספיים גדולים במיוחד העלולים לחסל את המשך פעילותה העסקית של חברות אלו, יכולים להיעזר בהגנה המשפטית הניתנת להם על פי חוק. בעזרת ההפרדה המשפטית בין בעלי החברה ונכסיהם הפרטיים ובין החברה עצמה ונכסיה, יכולים אלו להשיג לעצמם הנחה משמעותית ביתרת החוב או על ידי קבלת הסדרי תשלום נוחים, שכן חרב הכרזת פשיטת רגל, על ידי עורך דין פשיטת רגל, ומחיקת החובות והיעלמותם לעד, מונחת על צוואר הנושים.

לעומת זאת עצמאיים שאינם רשומים כחברה בע"מ, או שכירים אשר קיים להם חוב כספי יימצאו את עצמם נאבקים לא רק בקשיים כלכליים, אלא גם באטימות מצד הנושים וחוסר גמישות להקלה בחוב ויצירת הסדרי תשלומים נוחים בעבורם. נושים אלו יהיו בדרך כלל גופים מוסדיים גדולים, חברות ותאגידים המחזיקים מחלקה משפטית שנועדה לנצל את חולשת הלקוח הפרטי אל מול עוצמתה של החברה, וכך במקרים רבים מסכימים החייבים להסדרי תשלום הכוללים הצמדות, ריביות דו ספרתיות, קנסות פיגורים ולעיתים אף פתיחת הליכים בהוצאה לפועל, המקשים עוד יותר על הלקוח לצאת מהמשבר הפיננסי אליו נקלע.
טרם ההסכמה על הסדרי תשלום נוקשים מול בנקים, חברות שונות או אל מול ההוצאה לפועל, מומלץ מאד להיוועץ עם עורך דין פשיטת רגל המתמחה בתחום ויוכל להעניק לכם מגוון כלים משפטיים להתמודדות עם חובות כספיים, החל מהסדרי תשלום נוחים וכלה בבחינת תנאי העמידה שלכם בפתיחת הליך פשיטת רגל מול בית המשפט, שיוכל לפטור אתכם כמעט לחלוטין מחובותיכם.
פשיטת רגל הינה הליך משפטי המיועד לאזרחים ישראליים המתגוררים בארץ, ומחזיקים חובות בהיקף של 87,000 ש"ח ומעלה. הליך זה מיועד אך ורק לחובות שנצברו בתום לב, ולא עקב בעיות הימורים או מעשי נוכלות ומרמה. פושט הרגל עומד בפני הגבלות שונות, כמו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך ההליך ואי מתן אשראי על ידי הגופים הפיננסיים בארץ, לרבות חוסר יכולת לקבל פנקס שיקים וכרטיסי אשראי, וזאת בדומה להגבלות המוטלות על חייבים להוצאה לפועל. אולם, ישנו הבדל מהותי בין הליך הוצאה לפועל שמיועד לגביית החוב והעברת התמורה לנושים, לבין הליך פשיטת רגל בו פועלים למחיקת החובות.
לכאורה נראה כי פנייה להסדר חובות באמצעות ההוצאה לפועל, תגרום רק להנצחת החוב ותבטל למעשה את האפשרות לצאת ממעגל החובות, ואילו הליך פשיטת הרגל הינו פשוט וקל, ולאחר ההכרזה ניתן לפתוח דף חדש. אולם, לא כך הם הדברים, שכן פנייה לבית משפט לצורך הכרזה על פשיטת רגל ללא שימוש בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום זה ובהתחשב בסחבת המשפטית, יכולה לעכב את קבלת הפטור למספר שנים, לעיתים אף יותר משבע שנים!
במהלך שנים אלו, בו טרם התקבל הפטר על ידי בית המשפט, לא ניתן ליטול אשראי מכל סוג שהוא, קרי אין אפשרות לקבל פנקס שיקים או ליטול הלוואה קצרות וארוכות טווח. הגבלה חמורה שמונעת את ההשתלבות חזרה במעגל התעסוקה, חוסר יכולת בהקמת העסק מחדש ואפילו קושי בשכירת דירה שכן לא ניתן לרשום צ'קים לטובת המשכיר.
הליך פשיטת רגל הינו תהליך מורכב הנותן מענה לחוסר יכולת מהותי בהחזר חובות ופתיחת דף חדש, במסגרת תהליך זה מבוצעת פנייה לבית משפט, בה נדרש להוכיח כי החוב נוצר בתום לב ואין שום יכולת להחזירו, כאשר כל העת יש להיות מלווים בשירותיו של עורך דין פשיטת רגל שיסייע בקיצור התהליך והשבת החיים התקינים למסלולם.

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244