מי מאיתנו לא חלם על רישום פטנט כשהיה קטן? הממציאנים שבינינו חלמו עוד מאז שהיו ילדים על ההמצאה שתשנה את המאה. הלכה למעשה, מחקרים ופיתוח המצאות ובעיקר רישום פטנטים הינם תהליכים מורכבים ביותר שעל מנת ליישם אותם נדרשת מומחיות רבה. בעידן בו רוב ההמצאות ברוב התחומים כבר הומצאו, עלינו להיות סופר חכמים אם ברצוננו לשלב את אחת ההמצאות שלנו בשוק. כיצד ניתן לרשום המצאה? חשוב לדעת כי רישום המצאה הוא תהליך לא פשוט כלל וכי רוב הפטנטים המוגשים בבקשה להירשם אצל רשם הפטנטים נדחים כלאחר יד. חלק ניכר מהפטנטים אותם מעוניינים הממציאים לרשום כבר קיים בורסיה זו או אחרת ופטנ טים אחרים אינם נחשבים לחדשניים דיים. פטנטים מסוגים שונים לא הרשימו את הרשם שהם אכן ראויים להיקרא פטנט ולמעשה ישנם לא מעט רעיונות שנפסלים כאילו כלום.

תהליך חקירת הפטנט


אולם לא רק הפסילה של הפטנט היא שמתסכלת את הממציאים שלו. פסילה זו מתסכלת על הרקע בו היא הומצאה ופותחה. כל מי שעוסק במחקר ופיתוח יודע כמה זמן לוקח לעמול ולו על מנת להוציא לפועל את הרעיון הפשוט ביותר. אלו שמגלים המצאה חדשה הינם בין המאושרים על כדור הארץ שכן מדובר בהישג משמעותי אליו הגיעו לאחר שנים רבות של מאמץ והשקעה אין קץ. לאחר מכן מגיע השלב של היישום – האם ניתן ליישם את הרעיון? חולפות כמה שנים נוספות בטרם ניתן יהיה להוכיח כי אפשר ליישם את הרעיון. בשנים אלו עובר הממציא תסכולים רבים עם כל יישום שנופל וכל רעיון שיורד מהפרק ליישום הפטנט. ביקורות חיצוניות, קשיי מימון והצורך בבניית חיים מעבר לרישום הפטנט – כל אלו מציבים לא מעט קשיים בפני המעוניינים לרשום פטנט בישראל. לאחר כל השלבים הללו סופסוף מגיע שלב הרישום. שלב הרישום אורך גם הוא כמה חודשים ולעיתים כמה שנים בהן נבחן הרעיון. במקרים בהם הרעיון מאושר – אין מאושרים מבעליו. ובמקרים בהם הוא נפסל... אפשר להבין מה קורה.

הבטחת סיכויי אישור גבוהים


על מנת להבטיח את הסיכויים הגבוהים של אישור פטנט יש צורך באיש מקצוע ובאדם שמבין בתחום. איש מקצוע בתחום הוא יועץ רישום פטנטים. מדובר באדם המכיר את התחום לעומקו ויכול לתרום מכישוריו ומניסיונו ליישום הפרויקט בצורה הטובה ביותר. אין ספק כי יישומו של הפרויקט ואופן הצגתו הינם התנאים ההכרחיים והבסיסיים לקבלת האישור עליו. יעוץ רישום פטנטים הינו האדם המקצועי והמתמחה ביותר אשר יוכל להעלות את הסיכויים לאישור הפטנט על ידי רשם הפטנטים. לפיכך יש לבחור באדם מנוסה המכיר את המערכת. יועץ רישום פטנטים הינו אדם אשר מגיע מתוך המערכת, מכיר את הפטנטים הקיימים ואף מכיר את המערכת לאישור הפטנטים ובכך הוא יכול לסייע לעיצוב והגדרת הפטנט מחדש על מנת שזה יקבל את האישור הדרוש.

למידע נוסף אודות רישום פטנטים גילשו לאתר http://www.patent2u.co.il/

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244