החוקים השונים בתחום התעבורה נוצרו למעננו ולמען בטיחותנו ושלומנו, ועל כן חשוב מאוד לנהוג לפיהם – אולם גם הנהגים הכי זהירים  והאנשים הנורמטיביים ביותר עלולים לסטות מדרך הישר. בכל מקרה בו אתם מואשמים בעבירה על אחד מדיני התעבורה, מסיבה כלשהי, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום (כגון עדי חן), וזאת על מנת למנוע מצבים בהם אתם נענשים על לא עוול בכפכם, שבמידה ואכן נמצאתם אשמים העונש יהיה הקל ביותר האפשרי ובאופן כללי על מנת למצות את זכויותיכם – ולהבטיח כי קולכם יישמע על ידי הרשויות השונות (משטרה, משרד הרישוי, בית משפט לענייני תעבורה) וכי כל הזכויות המגיעות לכם על פי חוק אכן נשמרות.עורך דין לענייני תעבורה
 
עורך דין לעינייני תעבורה מטפל במקרים של עמידה לדין בגין עבירות דוגמת נהיגה בשכרות, אחריות לתאונות דרכים כולל כאלה שגבו מחיר בנפש וכן עבירות חמורות נוספות; במקרים שבהם משרד הרישוי שלל את הרישיון, בין אם בעקבות צבירת נקודות או מספר רב של עבירות תנועה ובין אם בשל המלצת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים; בפסילות רישיון מנהלתיות על ידי קצין משטרה; במקרים שבהם רכבים הוחרמו; ועוד מגוון נושאים שבהם מטפלים עורכי דין תעבורה.
 

נהיגה בשכרות
 

נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה עבירה חמורה והתנהגות חסרת אחריות, ובהחלט מן הראוי לפעול נגדה בנחרצות – אולם ישנם גם לא מעט מקרים בהם בדיקת רמת האלכוהול בדם בוצעה באופן לקוי, עורך דין תאונות דרכים בעל ניסיון האמון על זיהוי כשלים בהתנהלות המשטרה עשוי להיות ההבדל בין שלילת רישיון ועונשים חמורים נוספים לבין זיכוי או לכל הפחות עונשים קלים יותר בעקבות אישומים מופחתים.
 
בכל מקרה כדאי לדעת שעל פי החוק סירוב לעבור בדיקת ינשוף מקנה למשטרה את האפשרות לשלול את הרישיון ואף להחרים את הרכב, כך שמומלץ לשתף פעולה עם הבדיקה – אולם להקפיד לתעד אותה על מנת שבמידה והיא בוצעה שלא כחוק הדבר יעמוד לזכותכם בבית משפט.
 

נהיגה במהירות מופרזת
 

גם נהיגה במהירות מופרזת, בדומה לנהיגה בשכרות, היא התנהגות מסוכנת מאוד ולמען בטיחות כולנו מומלץ להימנע ממנה – אולם עבור רבים מדובר בגזירה שקשה מאוד לעמוד בה, ומאחר שלמשטרה זו עבירה שקל יחסית להוכיח הרי שכנגד נהגים רבים מוגש כתב אישום בגין נהיגה במהירות מופרזת ובנוסף נשלל רישיונם בצו קצין משטרה ל- 30 יום.
 
חשוב לדעת כי נטל ההוכחה הוא על המשטרה, וכי אין די בהתרשמות עדי ראייה על מנת לקבוע אשמה. גם כשנהג מעורב בתאונת דרכים שעל פי החשד נגרמה עקב מהירות מופרזת, המשטרה והתביעה חייבות להוכיח כי המהירות אכן הייתה גבוהה במידה ניכרת מזו המותרת בחוק וכי זהו הגורם הישיר והבלעדי להתרחשות התאונה. 
 
עו"ד תעבורה מיומן יכול במקרים רבים להוכיח כי בדיקת המהירות בוצעה באופן לקוי, או לערער את הקביעה כי מהירות מופרזת גרמה לתאונה – וכך למנוע הטלת עונשים שאינם מחויבי המציאות או להפחית את חומרת העונש במקרים אחרים.
 

מעורבות בתאונת דרכים
 

מעורבות בתאונת דרכים היא תמיד חוויה בלתי נעימה, גם אם נגרם נזק רק לרכוש (מקרים שבהם קרוב לוודאי שלא יוגש כתב אישום) ובוודאי אם היו גם נפגעים בנפש.
במקרים אלה שכירת שירותיו של עו"ד תעבורה היא הכרח, שכן בלעדיו עלולים המעורבים לספוג עונשים כבדים כולל מאסר ממושך בפועל, בעיקר בשל חוסר ידיעה של זכויותיהם.

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244