מרכיבי העסקה ברורים (כך נדמה): דירה לגדול ולגדל בה משפחה, כלב, חתול- תמורת כסף. כסף רב.

פשוט וקל.

השיקולים: זווית השמש/הירח, הנוף לים/לוואדי/להר/לביצה, הקרבה לגן/בית הספר/תחנת האוטובוס/רכבת, הקומות, הגינה/מרפסת, מעלית או מקפצה, מנהרת זמן או מחילה בקיר, המטבח מעץ/פורמייקה/סנדוויץ/פורניר, האמבטיה משיש/אבן/נירוסטה, הקרבה לסבא וסבתא, המרחק מדוד ודודה, העליה במדרון או הירידה בהר, השכנים נאים או דוגמנים.

עד כאן קלי קלות.

ואז דנים על המחיר. ודנים על המחיר, ושוב שנים. מעלים שקל מורידים שניים. מעלים אלפייה ומורידים שתיים. הכל בנועם או בלהט. ברגש או בקור רוח.

והנה לחצנו ידיים והסכמנו על המלונה ותמורתה. וכעת כל שנשאר הוא לכתוב את המגילה ולהשלים את העסקה. יותר קל מזה?

הרי כולנו למדנו הבנת הנקרא, חיבור כתבנו בכיתה ב' ולהוסיף 10 ל – 10 ביצענו עם בדידים בכיתה ד'. לא זקוקים לעזרה. הרי דוד שלנו מצד הסבתא עשה עסקאות בלובלין במליוני זלוטי על פיסת נייר שמצא בחצר של החדר של השטייטל. אנחנו גדולים ויודעים להתלבש לבד.

והנה עוברים חודשיים והדירה לא רשומה על שמנו. אלא על הדוד רבא של המוכרים. שבכלל מקום קבורתו לא ידוע. ובפתח הדירה יושב דייר מוגן בן 65 (נחמד בסך הכל – מספר מעשיות על השטייטל שלו) וקיבלנו ביקור בחשבון הבנק של רשויות המיסוי בגין מס רכישה (מה זה?) ועל הדירה רשום עיקול בגין מס שבח (זה בכלל מוזר עוד יותר בטח המצאה של שר האוצר החדש) של המוכרים. מה חטאנו ? רק רצינו דירה קרובה לנהר והנה המים עולים וגואים.

כל חסכונותינו ליאור השלכנו. ולזיידל המתווך נתנו דווקא תשר יפה. מדוע לא פנינו לאיש מקצוע?

עורך דין בתחום המקרקעין שהיה דואג לנו, מזין אותנו ומטפל בנו. משלב המשא ומתן והבדיקות המהותיות של הנכס ורישומו, ממתן יעוץ מיסוי ראוי ועד רישומו של הנכס על שמנו נקי מכל מיני דודים, דודות ועיקולים. כל כך פשוט וקל. טלפון אחד והיה מציב צבא לידנו, משמאלנו ומעלינו.

בכדי לבצע הארקה קוראים לחשמלאי ותיקון צינור קוראים לאינסטלטור. לא לחסוך ולא לוותר. יעוץ מקצועי משפטי בתחום המקרקעין ע"י עורך דין המתמצא בכל הנוגע לתחום חברת דירות למכירה הינו חובה בעסקת מקרקעין.

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244