אנשים רבים אינם מודעים לכך שבישראל יש חוק שמורה על כך שלכל אדם עובד יש זכויות. ישראל היא מדינה מתוקנת וככזו חשוב שכל עובד ידע מה הן הזכויות המגיעות לו במקום עבודתו. הבעיה היא שעובדים רבים אינם מודעים לכך ופעמים רבות העובד מגלה לאחר שנים של עבודה שהוא לא קיבל את הזכויות שמגיעות לו והמעסיק שלו ניצל אותו. פנייה אל עורך דין שמומחה בתחום דיני עבודה, קרי יחסי עובד-מעסיק, יכולה לעזור לכל אחד מכם לדרוש את הזכויות המגיעות לו מהמעסיק.
 
לא נעים מהמעסיק
יש פעמים בהן העובד כל כך נרתע מכך שיפטרו אותו שהוא מוכן לוותר על זכויות שמגיעות לו והעיקר שהעסקתו תשתלם למעסיק. זוהי גישה מוטעית ויש מעסיקים לצערנו שמנצלים את העניין. מסיבה זו חשוב לדעת שיש כל מיני זכויות בישראל שעליהן לא ניתן לוותר על פי חוק וכל מעסיק שאינו מקיים אותן נחשב כעובר על החוק. חלק מאותן זכויות חשובות הן פיצויי פיטורין, חוק הגנת שכר וזכויותיהם של העובדים במקרה של הטרדה מינית.
 
הגנת השכר שלכם
יש מצבים בהם עובד טוען שהמעסיק שילם לו שכר נמוך יותר משכר העבודה עליו הוסכם או שהוא לא שילם לו ימי מחלה, שעות נוספות ועוד. כאן חשוב מאוד לפנות אל עורך דין שמומחה בדיני עבודה וזאת על מנת שעורך הדין יעזור לאדם התובע להוכיח שהדברים אכן קרו בפועל ולכן המעסיק צריך להשלים את החסר. 
 
חשוב לדעת שבתקופה האחרונה נכנסו כל מיני שינויים ותיקונים בחוק הגנת השכר כאשר אחד מהשינויים שחלו בחוק הוא שכאשר עובד מגיש תביעת שכר נגד המעסיק שלו, חובת ההוכחה חלה על המעסיק, כלומר הוא זה שחייב לנהל רישום מדויק מאוד של כל שעות העבודה, המנוחה, השעות הנוספות וימי היעדרותו של העובד וכמובן לציין מדי חודש את כל אותם נתונים בתלוש השכר. מעסיק שלא מבצע את הדברים הבאים נחשב כמבצע מעשה פלילי. כדי לבצע את הדברים בצורה מדויקת רוב המעסיקים מחליטים על התקנת שעוני נוכחות. שעון שמאפשר להם להציג את כל הדו"חות המדויקים שכוללים את כל הנתונים אותם הם צריכים לרשום בתלוש השכר ואותם הם צריכים להוכיח במקרים של תביעה.
 
לסיכום, יש זכויות רבות שמגיעות לעובדים וכל עובד צריך לוודא שכל הזכויות אכן ניתנות לו. במקרים בהם אתם חשים שהמעסיק שלכם לא פעל כראוי אתכם ואתם מעוניינים לברר את העניין, פנייה אל עורך דין דיני עבודה תעזור לכם לברר את הדבר. 
 

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244