נוטריון הוא עורך דין שקיבל הסמכה לאשר מסמכים רשמיים ולתרגמם על מנת להגיש אותם לבתי משפט או רשויות שונות על פי דרישה. על ידי חתימה של נוטריון על מסמכים אלו, תוכלו לקבל גושפנקא משפטית חזקה למסמכים, כלומר חתימה על המסמך תאשר את מקוריות המסמכים בעת הגשתם לרשויות שונות כמו – בתי משפט, שגרירויות מוסדות ציבוריים או פרטיים ועוד.

דוגמאות למקרים בהם יש צורך באישור נוטריון על ידי נוטריון

יש לא מעט מקרים בהם אנשים זקוקים להגיש מסמכים החתומים על ידי נוטריון, כמו -אישורים לצורך אימות תעודות תואר והסמכה שניתנו בחו"ל, אישור ותרגום מסמכים חשובים כדוגמת תעודת זהות, תעודת לידה, אישורים רפואיים, תעודות גירושים או נישואין, מסמכים לצורך גיור, אימות חוזים, צילום תעודת בגרות ועוד מגוון מקרים נוספים.

תרגום מסמכים

אחד השירותים הנפוצים אצל נוטריון הוא – תרגום מסמכים ואישורם על ידי חותמת שאומרים כי הם זהים למקור. אך פי שידוע, לא כל נוטריון שולט בשפות רבות, לכן אם יש  ברשותו את ידע של שפת המקור והיעד הוא מבצע את התרגום, אך אם לא, הוא שולח את המסמכים למתורגמן ומחתים אותו על "הצהרת מתרגם" הקובעת כי המתרגם מומחה בשפת המקור ושפת היעד והוא ביצע את התרגום בצורה מקצועית ונאמנה למקור.

חוזים עסקיים

בשל התקדמות העולם הגלובאלי, יש לא מעט חוזים הנערכים בין שותפים וחברות שונות לצורכי עבודה או שותפות, לכן יש צורך לאמת את מסמכים אלו על ידי נוטריון הבקיא בחוזים עסקיים. חשוב לציין כי יש לבחור בנוטריון המתמחה בחוזים אלו, כיוון שכל טעות קטנה או אי ניסוח נכון יוכלו לגרום לבעיות גדולות בעתיד.

מסמכים לקבלת ויזה

גם מקרה זה הוא נפוץ, הרי לצורך קבלת ויזה עליכם להגיש מסמכים מתורגמנים וחתומים על ידי נוטריון כדי לקבל את הויזה הנחשקת. כמו כן, גם בעת הגירה לחו"ל וקבלת דרכון זר, יש צורך להגיש מסמכים שונים החתומים על ידי נוטריון, כך שיש צורך לפנת רק לנוטריון  המומחה בתחום שיוכל לסייע לכם לקדם את תהליך קבלת הויזה או האזרחות הזרה.

לחצו כאן לשירותי נוטריון בהרצליה

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244