מי צריך נוטריון?

זוגות העומדים להינשא ומעוניינים בחתימה על הסכם ממון צריכים את חתימתו של הנוטריון על המסמך וזאת לאחר שזיהה את שני הצדדים וקיבל את אישורם על כך שהבינו את תוכנו ובחתימת ידם נתנו את הסכמתם להסכם.

תושבי הארץ המעוניינים בדרכון של מדינה אחרת  ועומדים בכל התנאים שהמדינה הציבה בפניהם ,צריכים להמציא למשרד הפנים של המדינה הזרה, מסמכים מתורגמים. נוטריון צריך לאשר את התרגום בחתימת ידו בצירוף חותמת.

·     אנשים רבים חותמים על צוואות ומורישים את הרכוש והכספים שלהם על  פי מבוקשם. את הצוואה אפשר לעשות אצל כל עורך דין, אף אצל מי שלא נוטריון, אבל, את האישור הסופי של הצוואה בטרם הפקדתה בבית המשפט צריך לעשות הנוטריון. מסמך שמאושר על ידי נוטריון מהווה ראייה בבית משפט.

·     עולים חדשים המגיעים לארץ עם אישורים רבים ביניהם אישורי לימודים, אישורי עבודה בארץ המוצא, תעודות לידה ועוד צריכים לתרגם אותם ולקבל את אשור הנוטריון וזאת כדי להציגם בפני השלטונות בישראל. נוטריון שחותם על מסמכים מתורגמים כמתאימים למקור צריך לאשר שהוא בקיא בשפה של המסמכים המקוריים.

 

איך עובדים מול נוטריון?

שיטת האישור של הנוטריון היא זהה. יש טופס פתיח אותו ניתן לרכוש בחנות מוצרי משרד במשרדי לשכת עורכי הדין.  לאחר שהטופס על כל פרטיו מולא על ידי הנוטריון הוא מצורף למסמך שני הדפים, הסמך והאישור של הנוטריון, מחוברים יחד ע"י סרט אדום ועליהם מודבקת מדבקה אדומה. על גבי המדבקה מטביעים בחוזקה את חותמת הנוטריון. עלות חתימת נוטריון על מסמכים היא זהה ויש מחירון המתפרסם על ידי לשכת עורכי הדין באישור משרד המשפטים. אישור נוטריון על חתימה על מסמכים צריך להיעשות בנוכחותו ורק לאחר שבדק בתעודת זיהוי הוא יכול לאשר את החתימה. במקרה זה אין לנוטריון כל אחריות על תוכן המסמך אלא רק על החתימה.

לגבי מציאת נוטריון טוב - מי שאינו מכיר נוטריון ואין לו ממי לקבל המלצה מוזמן לבקר באתר של משרד המשפטים בו יש פירוט של כל הנוטריונים בישראל. באתר זה יש גם פירוט לגבי כל נוטריון שהוגשו עליו תלונות של לקוחות וכן על מי אפשר לסמוך וממי יש להיזהר.

 

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244