כולנו נצטרך ביום מן הימים את שירותיו של עורך דין מקרקעין לענייני נדלן, כאשר נרצה לקנות או למכור נכס שבבעלותינו.
 
מי הוא עורך דין נדל"ן?
 
עורך דין נדל"ן מתמחה באופן ספציפי בדינים ותקנות הקשורות לתחום זה לרבות קנייה, איתור, שעבוד, כינוס נדלן ומיסוי מקרקעין. כמו כן עורך דין נדל"ן רשאי לייצג את לקוחותיו אל מול קבלני הבנייה בתביעות והיבטים משפטיים.
בעסקאות גדולות שמדובר בהן בהמון כסף, לבטח לא תרצו לעשות טעויות שיגרמו להפסדים רבים ועל כן שכירת שירותיו של עו"ד נדלן יכולה להקל על התהליך ולעזור בכל הבירוקרטיה עד לקבלת המפתח, אותו עורך דין בדרך כלל גם יבדוק את כל הזכאויות או פטורים מסויימים לפני הכנת החוזה, ולחאר מכן יכין חוזה לחתימת הצדדים.
 
תחום נוסף שניתן לשייך לסוג זה של עורכי דין הוא כמובן תחום התיווך, מוכרי נכסים רבים נתקלים בדרישה מצד המתווכים אליהם הם פונים כי הנכס יימסר לבלעדיות משרד התיווך, במקרה כזה עורך דין לענייני מקרקעין יוכל להגן בהסכם על בעל הכנס כל עוד ישנה חתימה של שני הצדדים ובמסמך רשומה גם תקופת הבלעדיות, על כל מקרה החוק קובע כי תקופת הבלעדיות לא תעלה על 6 חודשים. בעיות נוספות שיכולות לצוף הם בבחינת שכר הטרחה של המתווך, החוק קובע כי שכ"ט מגיע למתווך במידה והנכס נמכר או הושכר רק אם הוא היה הגורם היעיל והעיקרי שהביא את ההתקשרות לידי סגירה, מה שמוגן בחוק במידה והכנס היה בבלעדיות משרד התיווך. במקרה כזה נקודת ההנחה היא שאכן המתווך היה הגורם העיקרי לסגירת העסקה, שכן הכנס היה בבלעדיות המשרד שלו.
 
איך בוחרים עו"ד נדל"ן?

רצוי לברר היטב לפני ששוכרים את שירותיו של עו"ד נדל"ן, מה הוותק שלו בתחום זה, ככל שהמשרד או העו"ד הפרטי ותיקים יותר בתחום להם יש ניסיון גדול יותר והם מכירים טוב יותר דרכים להתמודד עם בעיות. אם מדובר במשרד ולא בעו"ד פרטי, נסו לבדוק את גודל המשרד, הרי לא יכול להיות משרד ובו עורך דין אחד שמטפל בכל כך הרבה תחומים, לכן חשוב לבדוק את גודלו, מהם תחומי ההתמקצעות של המשרד, מיהם השותפים במשרד ואפילו לברר על לקוחות קודמים או מכתבי המלצה שונים.
 
תוכלו לעיין באתרי האינטרנט של המשרדים השונים ולקבל רושם ראשוני לפני קביעת הפגישה, אצל רוב עורכי הדין, פגישה ראשונה תיהייה ללא תשלום והיא מאין פגישת היכרות ורושם ראשוני, נצלו פגישה זו להיכרות מעמיקה עם עורך הדין ונסו להוציא כמה שיותר מידע על התהליך אליו אתם נכנסים.
 
לסיכום, עסקאות נדל"ן כמו למשל דירות למכירה בבת ים הן עסקאות מורכבות ולעיתים סבוכות, לכן מומלץ להשקיע במשרד עורך דין טוב שמכיר מצויין את החוק ואת הכללים של נושא הנדל"ן.
 

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244