ישנם מקרים, אשר יש להסתייע בשירותיו של נוטריון. למשל במקרים של תביעות, כאשר יש לאמת מסמכים וכן לוודא כי ההעתק נאמן למקור ועל מנת לאמת זאת, יש להציג בפני הנוטריון את המסמכים המקוריים, על מנת שהוא יאמת אותם באמצעות חותמתו המיוחדת וחתימתו. יש לציין כי נוטריון הוא אדם שעסק בעריכת דין, למעלה מ-10 שנים וקיבל הסמכה לכך. יש לציין, כי ישנם נוטריונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כגון תרגומים, הצהרות, אפוסטיל עבור שגרירויות שונות, מסמכים שיש לאמת עבור הוצאה לפועל ועוד.

מהי הוצאה לפועל ומה ההשלכות שלה?

המון אזרחים בישראל, חיים תחת מצוקה כלכלית, מה שעשוי להתבטא בקשיי פרנסה, תשלומי חובות שונים שקשה להתחמק מהם. אם החייב בהוצלt;פ לא יפעל מהר כגון פנייה אל עורך דין הוצאה לפועל, יחולו עליו הגבלות קשות כגון הגבלה בחשבון הבנק,, צו עיכוב יציאה מהארץ ומקרים גרועים, כגון אי חידוש רישיון נהיגה ועוד. יש להגיע להסדר, על פי הכנסותיו והוצאותיו של החייב\ת. חייהם של החייבים, עשויים להיות חיי גיהינום כגון עיקול משכורות ועוד סנקציות נגדם שעשויים להקשות עליהם את החיים ולהגיע למצב שבו ידיהם כבולות.

מתי מומלץ לפנות אל עורך דין הוצאה לפועל ומהו איחוד תיקים ?

כאשר ישנם חובות בסכומים של עשרות אלפי שקלים ויותר, ניתן יהיה לבצע איחוד תיקים בהוצאה לפועל ורצוי ואף מומלץ, להיות מיוצגים ע;י עוד הוצאה לפועל. עוהד, יפעל לאיחוד התיקים, כך שפירעון החובות יחולקו לכלל הנושים, אך יחד עם זאת, לאיחוד תיקים יש דמיון להליך של פשיטת רגל של בעלי עסקים או חברות ותאגידים. למרות שקיים איחוד תיקים היות וביהמש אישר, יש לציין כי עדיין תחול מגבלה חמורה על החייבים, כמו צו עיכוב יציאה מן הארץ עד לפירעון המלא של החובות.

ישנם חובות שאי אפשר לאחד, כמו למשל חוב מזונות ולא ניתן יהיה להתייחס אליו כאחד מהחובות הנמצאים באיחוד התיקים.

ההשלכות של הוצאה לפועל על בתי עסק

במקרה של חייבים שהם בתי עסק, ההליכים יהיו שונים מעט, למשל ביהמש, ימנה כונס אשר ישמש את החייב ואת נושיו בהליכי פשיטת הרגל. השלב הראשון יהיה צו כינוס והשני שיגיע בשלב מאוחר יותר, הינו צו פשיטת רגל {פשר}. ברגע שבעל עסק קיבל צו או אזהרה מהוצלפ, עליו לפעול במהירות ולמצוא עורך דין הוצאה לפועל, אשר יסייע לו במידי ויעצור לפחות חלק מההליכים עד להסדר החובות.יש לציין, כי דיני כינוס נכסים אינם קשורים בהכרח לדיני חדלות פירעון. ישנם אנשים שהם בעלי עסק שהם כשירי פירעון, אך עדיין ימונו עליהם כונסי נכסים, היות ואותם בעלי עסק לא שילמו חובם לנושה אחד ספציפי {נושה מובטח}. הנכס, אמנם יגרע ממצבת הנכסים של אותו בעל עסק שלא שילם את חובו, אך כאשר יפרע את חובו, העסקים ימשיכו להתנהל כרגיל

במקרים רבים, הנושים המובטחים הם הבנקים, אשר מהווים את תזרים המזומנים של בעלי העסקים שנקלעו לחובות ויצא נגדם צו של הוצאה לפועל. במידה ובעל עסק או חברה, מגיעים למצב של חדלות פירעון, בית העסק או החברה, לא יוכלו לשלם לנושים הלא מובטחים, כגון: ספקים.

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244