בהתאם לסעיף 22 (3) לחוק הירושה, צוואה נוטריונית היא צוואה שנערכה בנוכחות נוטריון. צוואה נוטריונית מאפשרת למצווה לומר את דברי הצוואה בעל פה או בכתב בפני הנוטריון. במידה והצוואה נערכה בעל פה, דברי המצווה נקראים על ידי הנוטריון והמצווה צריך להצהיר שאכן זו צוואתו. בכך יש יתרונות האחד, אין צורך בעדים. השני, קיימת חזקה משפטית המונעת טענות של זיוף. צוואה נוטריונית צריכה להיות ערוכה על ידי נוטריון.

יש חשיבות רבה לניסוח הצוואה, כיוון שהיא קובעת את תקיפותה בבית המשפט. בנוסף למשרדנו ניסיון במתן ייעוץ בענייני צוואות וירושות. עריכת צוואה הינו עניין רציני המצריך הבנה בנושאים שונים כגון: מעמד אישי, מיסוי ומקרקעין. עריכת צוואה איננה פעולה פשוטה, שכן צוואה צריכה להיות מנוסחת היטב ללא פגמים, עליה להיות ברורה ולא לגרור מספר פרשנויות ובמקרים מסוימים לגרום לסכסוכים בקרב בני המשפחה. כמו כן, המצווה צריך להיות בקיא בכל העניין של זכויות בנכסים משותפים למשל, דירת מגורים ולהביא בחשבון כי לאחד מהצדדים יש צרכים מיוחדים, מה שמצריך חלוקה לא שוויונית.
לשם כתיבת צוואה על המצווה להיפגש עם הנוטריון במשרדו. במקרים מסוימים קיימת אפשרות שהנוטריון יגיע למשרד, לבית או לבית חולים.

(המחיר קבוע בתקנות הנוטריונים, אחיד בכל הארץ וכולל מ.ע.מ):
האישור הראשון לחותם אחד = 232 ₪
בגיל כל חותם נוסף = 119 ₪
בגין על עותק נוסף = 71 ₪

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244