גם אם לא חתמתם על חוזה משפטי כתוב מול מקום העבודה, העסקתכם במקום עבודה כלשהו טומנת בחובה לא מעט חובות- לבצע את עבודתכם כפי שצריך, להיות נוכחים בשעות הנדרשות ועוד, אך לא פחות מכך ישנן גם לא מעט זכויות. כך, אפשר לראות את הקשר עם מקום העבודה כחוזה משפטי גם אם לא נכתב ונחתם. דיני עבודה שמים דגש רב על זכויות העובד יותר מאשר על חובותיו בשל הקשר הלאשוויוני שנוצר מלכתחילה בין עובד ומעביד. עורכי דין דיני עבודה הם המומחים לסייע לכם בכל הקשור בתחום זה. מה לבדוק לפני ששוכרים עורך דין בתחום?

לבחור את עורך הדין המתאים

כאשר בוחרים עורך דין באופן כללי יש לבדוק שהוא אכן עוסק בתחום דיני עבודה ושזהו תחום התמחותו. כדאי גם שעורך הדין יהיה מסביבתכם כך שאם אתם מתגוררים בצפון חפשו עורך דין דיני עבודה בצפון. עורכי דין ישנן בכמויות גדולות, נמצא כי במדינת ישראל יוצאים לשוק מדי שנה עורכי דין בכמות גדולה ביחס למדינות אחרות שנבדקו כך שאת הבחירה יש לעשות לאחר סקר שוק. יתכן כי מעבר לסינון על פי עורך דין דיני עבודה בצפון תוכלו לעשות סלקציה נוספת על פי התחום הספציפי בתוך דיני עבודה בו עורך הדין מתמחה. ישנם עורכי דין המתמחים בתחום שעות נוספות, או שישנם כאלה שמתמחים בתחום הוצאת דיבה. כאשר כמות עורכי הדין גדולה כל כך יש לעשות סינון זה. מעבר לכך יש לבדוק את הניסיון, לראות אם ישנן המלצות וכמובן מהו שכר הטרחה שדורש עורך הדין.

דיני עבודה- לדעת מה מגיע

על מנת שתגיעו בכלל למצב בו אתם דורשים את שמגיע לכם, יש להיות מעורים בתחום ולדעת מה מגיע. אם בעבר בכל מקום עבודה גופים גדולים דאגו לעובדים, היום מלבד החברות בעלות הוועדים החזקים כמו חברת חשמל או רשות הנמלים, או מקצועות שלהם ארגון פעיל וחזק כמו ארגון או הסתדרות המורים, רוב העובדים צריכים היום לדעת בעצמם מה מגיע להם. למזלנו, היום המידע זמין ונגיש. ישנם אתרי אינטרנט בהם ניתן לקרוא מושגים אודות דיני עבודה, לשאול שאלות את המומחים בתחום ולהיות פעילים בפורומים בהם תוכלו למצוא מקרים דומים לשלכם. באופן כללי בישראל של היום כל אחד אחראי לעצמו וצריך לדעת את זכויותיו ובמקרה שנעשה אי צדק לפנות לעורך דין מקצועי בתחום אשר ישיב את הצדק על כנו.

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244