למרבה הצער, אחוז הגירושין בישראל איננו מבוטל. בעוד זוגות רבים נישאים מתוך אהבה ורצון להקים משפחה משותפת, ולמרות שבמעמד טקס החופה הם מדמיינים כיצד יזדקנו יחד עד שהמוות יפריד ביניהם, המציאות עשויה להיות שונה. קשיים, אתגרים ושינויים אישיים ומקצועיים משפיעים לא פעם על חיי הזוגיות ועל התא המשפחתי. בשנים האחרונות, ככל ששיעור הגירושין ממשיך לעלות, עלתה חשיבותו של הסכם הממון, ובהתאם, הוא נעשה גם נפוץ ומקובל יותר במקרים רבים. אם ההחלטה להינשא התקבלה, הרי שמוטב להיות בטוחים יותר ולהכין את הקרקע, ולו רק למקרה שהתרחיש הרע יתממש, ובתקווה שלעולם לא תצטרכו להשתמש בהסכם שיעלה אבק.

שומרים על הנכסים

לצד שיעור הגירושין הגבוה נראה כי עולה גם גילם של הגברים והנשים הנישאים היום בישראל. לנתון הזה יש משמעות אדירה, שכן ככל שגילם של בני הזוג עולה, כך עולה הסבירות שהם מגיעים אל הקשר הזוגי לאחר שצברו נכסים לאורך השנים. החתימה על הסכם ממון עוזרת לבני הזוג לחסוך מבעוד מועד לא מעט קרבות שמאפיינים, למרבה הצער, תהליכי גירושין בישראל. זאת משום שההסכם קובע מראש כיצד יחולקו הנכסים השונים אם חלילה יחליט הזוג להיפרד ולפרק את החבילה. לרוב, כאשר צד אחד מגיע אל הקשר הזוגי עם הון משמעותי או עם הורים אמידים שעשויים להעביר לו ביום מן הימים ירושה גדולה, חשיבותו של ההסכם עולה, לפחות מהצד שלו.

אישור הסכם ממון טרם הנישואין


לאור החשיבות הרבה של הסכם הממון, אפשר להבין מדוע הוא זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת. אם בכוונתכם להחתים את בן או בת הזוג על הסכם מהסוג הזה, חשוב לזכור שחתימת בני הזוג כשלעצמה איננה מספיקה. למעשה, כדי שההסכם יקבל תוקף משפטי, נדרש הליך מסודר שנקבע בחוק יחסי ממון בין בני זוג. במסגרת התהליך המשפטי נדרשים בני הזוג לאשר את ההסכם באופן חוקי, כאשר אחת הדרכים המקובלות היא אישור נוטריוני.

מאחר והתהליך הזה איננו פשוט, ומאחר ובמקרים רבים נדרש טיפול רגיש ומדויק שימנע ויכוחים מיותרים עוד לפני החתונה, מומלץ לנהל אותו באופן מסודר בליווי עורך דין המתמחה ביחסי משפחה בכלל, ובהסכמי ממון בפרט. עורך הדין יסייע בבנייה נכונה של ההסכם, ובתכנון מדויק של התהליך עד להשלמתו. כך תוכלו להתחיל את חיי הנישואין בראש שקט, בתקווה שהסכם הממון יישכח אי שם בבוידעם, מבלי שתצטרכו אותו לעולם.

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244