חותמים על מסמך משפחתי מחייב? עומדים בפני סגירת עסקת נדל"ן או כתיבת צוואה? אל תמהרו לסגור את המסמך במגירה לפני שהוא ראה והוא והוחתם על ידי נוטריון. איך לא תאבדו את חזקתכם וזכותכם בנכס/ירושה במקרים בהם יצוצו טענות כנגד זכאותכם?
 
תפקיד הנוטריון הוא לאשר מעל לכל צל של ספק עוד במעמד החתימה על העסקה/המסמכים/ כתב הירושה כי הכתוב יתבצע בידיעתם והסכמתם המלאה של כל הצדדים על האמור והכתוב בהסכם. אנו נוטים לפספס פרט זה ולסמוך על כך שאם כל הנוגעים בדבר חתמו ואישרו את המסמך מדובר במסמך תקף, אבל כיצד ניתן להוכיח שהחתימה אינה מזויפת? איך תוכלו לוודא, מעל לכל ספק סביר כי לא יקום בבוקר בהיר אחד המוכר/ צדדים נוספים הקיימים ומוזכרים בתוך הצוואה ויביעו קול מחאה?
 
לא חשבתם על זה? אתם לא לבד!
 

אישור נוטריוני על יפויי כוח נדל"ניים- הנאה הדירה בעיניך?
 

עסקאות נדל"ן, בעיקר כאשר מדובר על עסקאות נדל"ן מורכבות כמו עסקאות מסחריות או עסקאות מרובות שותפים ממונה בדרך כלל מיופה או מיופיי כוח, במקרים מסוימים, נוהגים למנות מיופה כוח גם בעסקת נדל"ן רגילה ברכישת דירת מגורים. ייפוי הכוח, בכדי שייחשב כפעולה משפטית אינו מחייב בחתימה אל מול עורך דין או נוטריון וכמובן וקביל מבחינת כל דין. יחד עם זאת עם חלוף הזמן וחלוף האינטרסים ניתן למצוא דוגמאות מרובות ומצערות בהן, קם המוכר ביום בהיר אחד, והחליט כי החתימות אינן שלו, העסקה אינה אושרה עלי ידו ומיופה הכוח אשר מונה על המכירה, לא קיבל את אישורו.
 
בקיצור לעניין ובעברית צחה, יכול מייפה כוח המוכר להחליט שחתימתו על העסקה מזויפת... איך אפשר להוכיח את צדקתו או חפותו.  במקרה בו אושרה העסקה ואמיתות החתימות על ידי נוטריון קשה יהיה לצד הטוען לתבוע את "חלקו" בנכס מהצד המשיב.
 
שלא כן, מדובר בהליך משפטי מסורבל העשוי את כל הצדדים לתביעות הדדיות מורכבות.
 

הצוואה שלי היא לא הצוואה שלו !  אישור צוואות נוטריוני
 

ומה קורה במקרה אחר, מקרה בו מחליט אדם לכתוב צוואה המחלקת את רכושו לאחר פטירתו? כאשר אתם כותבים צוואה וגם אם חתמתם עליה בכתב ידכם, דעו כי טענת הזיוף עשויה לרחף עליה גם אם החתימה היא מקורית לחלוטין, אישור נוטריוני וחתימה נוטריונית, תסיר כל צל של ספק מתוקפו ונכונותו של המסמך, וכן, את אמיתותה ומקוריותה של החתימה שלכם. 
 
לצערנו, אנו עדים במקרים רבים לפרשיות של מלחמות וקרבות משפטיים בין הרשומים בצוואה ולעיתים גם אלה שלא, בתביעות משפטיות הדדיות, ניסיונות לסכל את הצוואה ולעוות את כוונותיה. אבל איך ניתן להוכיח כי החתימה אכן לא זויפה באופן מקצועי וכי מדובר בכתב ידו של המצווה?
 
חתימה ואישור החתימה והצוואה על ידי נוטריון ימנעו עגמת נפש מרובה ואי הבנות או ניסיונות לחבל בכוונותיו המקוריות של המצווה.
 

החוק בדבר זיוף ואישור נוטריוני
 

על מנת שלא להכביר במילים מיותרות, נציין ונדגיש כי זיוף חתימה נוטריונית כמו זיוף חתימה לכל דבר ועניין ובמיוחד כאשר מדובר בזיוף חתימה של איש המקצוע האחרון היא עבירה פלילית לכל דבר ועניין, העונש על זיוף חתימה נוטריונית, עומד על כנס כספי של עשרות אלפי שקלים, עונש מאסר בפועל על זיוף והתחזות לבעל מקצוע, ביזיון בית המשפט בעת טענה למקוריות המסמך ושקר בידיעה, חוסר תום לב במעמד ביצוע העסקה, ביצוע עסקה במרמה והתחזות לאחר, מכירת נכס שלא כדין ולקיחת כספים ותמורה שלא כדין.
 
זכרו, עדיף לשכור את שירותיו של נוטריון מאשר את שירותיו של עורך דין פלילי.
 
מציאת הנאשם אשם בכל הסעיפים הללו או בחלקם, ניתן להאשים את מי שנמצא כמזייף חתימה נוטריונית וכפועל יוצא מכך מזייף את חתימת בעל הנכס/הצוואה- כך שהמעשה הפלילי הוא כפול ומכופל וכך גם העונש עליו.
 

צרו קשר ונעמוד לרשותכם - 03-6134244